top of page

O škole

Na území Slovenska začala za posledné roky pôsobiť nová, stále početnejšia generácia flamencových umelcov, ktorí dosiahli významné umelecké prieniky v medzinárodných aj lokálnych flamencových aktivitách. Flamencová tanečná škola, ako najnovší počin známeho autorského kolektívu  Remedios o.z.  nie je v tomto zmysle výnimkou. Takých tu už bolo, poviete si. Áno aj nie. Čím sa táto škola líši od ostatných jej podobných je fakt, že im ani trochu nie je podobná.. 

 

Vo Flamenco Dance School staviame na hodnotách inklúzie a bezbariérovosti. Víziou projektu je podporovať autentickosť, hravosť a prirodzenosť človeka vo flamencovom, či inom tanci, na všetkých jeho rytmicko-pohybových úrovniach. V procese učenia prejdete škálou pocitov od počiatočnej nepohody, uzavretej psyché, cez ponorenie, stratenie, otvorenie sa, až k pochopeniu, vnímaniu a úžasu. Plnohodnotný zážitok, keď obe vaše hemisféry sú tak zaneprázdnené, že si až po čase uvedomíte silu, ktorá z vás vďaka flamencu prýšti. Má to, niekedy cielene inokedy prirodzene, ozdravný a katarzný účinok. Vydáte sa s nami zároveň na cestu do magického sveta andalúzskeho folklóru a jeho moderných štylizácií, v ktorom počas kurzov podaktorí dokonca dosiahnete ´duende´ (stav očarenia a tranzu flamencového umelca v akcii). Ukázať sa divákom takto intímne a zvnútra, cez autentické prežívanie na pozadí technickej vyspelosti trvá roky tréningu a nalaďovania sa na tú správnu vlnu. No začať niekde treba :) 

 

Edukatívna a osvetová činnosť  lektorov  vychádza zo skúseností na poli hudobno-tanečnej výchovnej práce, či už s deťmi alebo dospelými. Cieľom našeho pôsobenia je sprostredkovať hodnotu flamenca, a jeho komunikatívny potenciál nielen v tradičnej, ale aj modernej forme, smerujúcej v posledných rokoch do kedysi nepredstaviteľných fúzií žánrov, ako sú džez, electric-boogie, argentínske tango, opera, alebo muzikál. Okrem edukačného ponúkajú aj zábavný rozmer, kedy je účastník sprievodným slovom oboznámený s vtipnými faktami z dejín flamenca, a zo života jeho legiend.

 

Na našich kreatívnych kurzoch stretnete sa sami so sebou. So svojim nepoznaným, prekvapivým a nezbedným, tvorivým a vášnivým rozmerom. Sme tu pre všetkých Vás, čo veríte, že život je tajomstvo, ktoré treba odhaľovať. Pre pracujúcich, dôchodcov, podnikateľov, tanečníkov, básnikov aj milovníkov. Hodiny flamencového tanca a rytmiky vás dostanú do špecifického tvorivého nastavenia. V rytme klusu španielskeho plnokrvníka, v jemne meditatívnom stave mysle, hrdo a s ľahkosťou vytancujete tajný, doteraz neobjavený kúsok svojej duše. Postupne odhalíte tajomstvá flamencovej kuchyne a jej interpretačného mystéria, a dozviete sa o silnom vplyve španielskych cigánskych tradícií na súčasnú podobu tohoto nádherného umenia .. 

www.flamenco.sk

Flamenco Dance School​

www.flamenco.sk

bottom of page