top of page

Lektori

 

Aktívni umelci, rešpektované osobnosti. Sú neprehľadnuteľnými postavami Česko-Slovenskej flamencovej scény. Ich ľudskosť, odbornosť, nadhľad a humor dávajú tomuto hnutiu punc skutočného dotyku, hlbokého vhľadu, ležérnej bohémskosti, pohodovej vágnosti, a nenútenej rebélie. Takzvaný Flamenco Punk Punc (FPP). Je to certifikované označenie flamencového pedagóga najvyššej punkovej kategórie. Mnohí sa už oň pokúšali. Cesta k tejto vytúženej méte snáď každého, kto s vyučovaním flamenca má nejaké skúsenosti, je poznačená potom, slzami a krvou, a nejeden adept sa časom vzdialil od svojho sna, a opustil strastiplnú púť pedagóga ako totálne zlomený človek. Nie tak naši lektori. Ich dharma v súlade s karmou jasne vraví o flamencovom naplnení.. :)

www.flamenco.sk
Daniel Godány
 
flamenco, perkusie, electric boogie, english, espaňol,  meditácia,  tantra

Daniel Godány  -  flamencový umelec, pedagóg, spisovateľ, dobrodruh..

Profesionálne flamencové pôsobenie v Španielsku i na Slovensku z neho urobili to, čím je dnes. Vo svojej dlhoročnej tanečnej príprave sa od veku 10 rokov venoval spoločenskému tancu, pantomíme, kabaretu, klasickému stepu a flamencu. Zabával sa potajme aj s electric-boogie, ale toto obdobie svojho života nikdy nezverejnil. Všetky skúsenosti vďačne zúročil v mnoho hudobno-tanečných aj flamencových projektoch, vždy ako nezabudnuteľný kontrapunkt a humorný element. Ako spoluzakladateľ účinkoval v skupine Lagrima. Ako koordinátor bol členom tímu pre väčšinu ročníkov medzinárodného festivalu: Flamenco Festival Bratislava. Je členom skupín Remedios a Ponte Pardo, ktoré občasne manažuje. Sólovo vystupuje pod umeleckým menom ´El Loco´. V ČR alternoval so svojim kolegom Matúšom, postavu cigánskeho tanečníka v česko-americkej produkcii muzikálu Carmen s Luciou Bílou. Tancuje, a hrá na cajon a bonga. Jeho flamencový prejav charakterizuje extrémna technika chodidiel a osobitá tanečná interpretácia, vďaka ktorej si vyslúžil svoj divoký pseudonym. Okrem flamenca, či pantomímy sa venuje vyučovaniu anglického a španielskeho jazyka, umeleckému písaniu, coachingu, a tantre. Absolvoval pedagogické tréningy v priebehu svojej 3ročnej stáže v ESP a 5ročnej praxi s verbálnou a neverbálnou komunikáciou, a jazykovým vzdelávaním v korporátnom prostredí.

www.flamenco.sk
Libuša Bachratá
 
flamenco,  cigánsky folklór,  tango

Libuša Bachratá - absolvovala Vysokú Školu Múzických Umení v Bratislave, odbor pedagogika ľudového tanca. Pedagogicky a interpretačne sa venuje ľudovému tancu so zameraním na tance rómske, flamencu a jeho súčasným podobám, moderným technikám a scénickému tancu. Rómskym tancom sa zaoberá intenzívne počnúc bakalárskou a diplomovou prácou, zameriava sa najmä na rómske tance z karpatskej kotliny a učí sa priamo od majstrov interpretácie v Transylvánii. Absolvovala flamencové kurzy v Seville, Madride a Jerez de la Frontera. Navštevovala slávnu flamencovú školu Amor de Dios v Madride. Učila sa u Belén Maya, Mercedes Ruiz, Lina Foeteboa, Marco de Ana, Niurca Marquéz, Manuela Rios, Aracelli Alcalá, Pilar Ortega, Lydia Valle, Karen Lugo, Virginia Delgado, Marcos Flores, Iasonas Damianos a Juan Polvillo. Účinkovala vo viacerých flamencových formáciách na Slovensku, momentálne sa venuje sólovej dráhe flamencovej tanečnice, spolupracuje so skupinou Flamenquitos a vystupuje s vlastnou formáciou GOLPE DE SUERTE a TOCALO. Pôsobí v tanečnej skupine Partia, venujúcej sa autentickému aj experimentálnemu prevedeniu ľudového tanca. Ako interpret sa objavuje na scéne moderného aj muzikálového tanca. Ako choreograf figurovala už vrámci štúdia na VŠMU (Krvavá svadba, Štyria škriatkovia a víla) a v Divadle Karola Spišáka v Nitre (Ako šlo vajce na vandrovku, Jánošík).

Flamenco Dance School​

www.flamenco.sk

bottom of page